Patince 2008

07. 09. 2009 | † 18. 07. 2010 | kód autora: UGu

slovensko pat (61)Na začátek bych použila slova klasika " způsob tohoto léta zdá se mi poněkud nešťastný ". Už při výběru jsme neměli nejšťastnější ruku, ale i to by se nechalo v klidu přežít, kdyby nám přálo počasí. Vždyť kdo by čekal na vrcholu léta v "v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území Slovenskej republiky" teploty okolo 15°C a velmi prudký vítr. Počasí nám přálo pouze v den příjezdu a další dva dny. Následující den se zvedl vichr a posléze i velmi prudký déšť. Ale od začátku :

 

 

slovensko pat (155)

Patince

slovensko pat (106)Rekreační areál termálního koupaliště Patince se nachází 17 kilometrů od Komárna směrem na Štúrovo a je nejjižnějším místem Slovenska. - SOUHLASslovensko pat (98)

 

Patince – to je nejdelší sluneční svit a nejvyšší průměrné teploty na Slovensku. Měli jsme ovšem "štěstí" - na vrcholu července bylo 15°- 20°C a studený vítr a déšť. Tobogán na obrázku byl oplocen a vstup byl možný za poplatek 250,-sk / 3h. V ceně jsme měli pouze plavecký bazén a ledový sedací "termální" bazén a dětský a brouzdaliště.

 

Rekreační areál byl vybudován v okolí termálního pramene, který vyvěrá z hloubky 180–200 m a má teplotu 27°C.(ZLATÝ VOČI - nikde nebyly uvedeny aktuální teploty vzduchu a vody, subjektivní pocit byl tak 18 - 20 °C. Bez toho, že by na vás pražilo slunce se nedalo ve vodě vydržet)

slovensko pat (94)Patince

Umělé jezero je ideální pro vodní sporty a rybařen...

.... Za celou dobu jsme nenašli místo, kde by jsme si mohli najmout loďku.
Bazény:

* sportovní bazén (50×20m)
* rekreační bazén – umělé jezero (1935 m2)
* dětský bazén (200 m2)

 

slovensko pat (80)Od roku 2007 nejnověji upravené slovenské termály:

Návštěvníci mají možnost zažít kromě koupelových technik vířivky, sedací bazén, finské, bylinkové nebo parní sauny, Kneiplovu koupel, ledovou místnost, různé druhy masáží i polévání studenou vodou z visícího džberu či zažít intimní atmosféru zdejší jeskyně nebo vodního hřibu. - NIC Z TOHO JSME V AREÁLU NENAŠLI, snad jen ten sedací studený bazén. V areálu Wellnes hotelu - poplatek 250,-sk/3 h- včetně času stráveného v šatně- se něco z toho teda dalo objevit, ale působilo to snad jen jako trapná atrapa. Bylo chybou, že jako první jsme navštívili Bešeňovou a Tatralandii. Jako nebe a dudy. Snad kdyby jsme neměli s čím srovnávat, tak možná.........

Volný čas: vodní hrátky, léčivé bahno a kultura - jo, bahna bylo dost, jak začalo pršetslovensko pat (41)

slovensko patSportovci na souši zase uvítají volejbalové, minigolfové a tenisové kurty. - za mastný poplatek

Patince nabízejí i kulturní vyžití – v místním amfiteátru se promítají filmy a pravidelně organizují zábavná vystoupení. Podle zchátralosti tipuji, že tak před 10 lety.

Patince

Kulturní vyžití v Patincích zajišťuje kromě jiného amfiteátr   -  POUZE PROPAGANDA A KLAMNÁ REKLAMA

K tobogánu jsme se neměli šanci dostat. Patřil k Wellnes Hotelu a tudíž i byl i k využití jeho obyvatelům. Abychom tam mohli, museli bysme vypláznout opět 250,- Sk na osobu a dvě hodiny. Hlavně, že je všude inzerován, jako volně dostupný od bazénů.

slovensko pat (40)

 

My jsme bydleli v penzionu Bonaparte, viz obrázky ze začátku. Působil velice skromně, ale to, co jsme potřebovali, tam bylo. Měli jsme servírované snídaně a večeře. Vařili velice chutně. Drobná chybička byla, že v 7.00 - 7.10 jsme museli být na snídani. Osobně bych raději vstávala tak minimálně o hodinu později, nemluvě o manželovi a dceři.

Měli jsme mít vstup do termálních bazénů v ceně rekreace. Psalo se :slovensko pat (15)

Letné termálne kúpalisko Patince disponuje nasledovnými bazénmi, ktoré sa napĺňajú jedine termálnou vodou z termálneho prameňa:

 

Pravda - pokud vyloženě nepražilo slunce, v bazénech se nedalo vydržet pro jejich ledovou vodu. Aktuální teplota vody a vzduchu nikde uvedena nebyla. Faktem je, že ani v sedacím bazénu se sedět nedalo, když se nebe zatáhlo.

Píše se -

 

 

slovensko pat (9)

....nepise.cz/img/bublinkacz/23480.jpg">Country terasa, kde Vám ponúkajú rôzne typy jedál a občerstvenia. Pre deti môžu byť lákavé zákusky a zmrzliny

 

 

 

Bufetový rad

20 metrov od zadných bazénov zahŕňa v sebe viaceré bufety so širokým sortimentom jedál a nápojov.


Toto je pravda. Byla tady cukrárna a různé občerstvení. Otevírali v 9.00 a zavírali ve 22.00. Ceny byly přijatelné.

slovensko pat (120)Volný čas ovšem nebyl prakticky jak trávit. Jakmile se změnilo počasí, areál pěti bazénů ani neotvírali, jen blázen by se koupal. Ani některé bufety se neobtěžovali otevřít. Když ještě slovensko pat (159)nepršelo, tak jsme několikrát obešli areál. Vydali jsme se i na Nitranský hrad, který byl ovšem v rekonstrukci, takže jsme jen tak nakoukli na krajíček. Když ale začlo velmi prudce a chladně pršet a vydrželo to dva dny a ani předpověď nebyla příznivá, rozhodli jsme se raději odjet domů. O dva dny dříve. A nebyly jsme jediní. Ještě než jsme odjeli, navštívila jsem s dcerou krytý bazén ve Wellnes hotelu. Zaplatili jsme na tři hodiny 500,- sk. Ani tam nic moc. Voda188 byla chladná a atrakce - jde-li to tak nazvat- byly nudné. Ani jsme tam tři hodiny nevydržely. Opravdu nejsem náročná, ale celé mě to zklamalo. Možná to bylo i počasím, možná tím, že jako první jsme navštívili vloni termály Bešeňovou, což je opravdu kvalita.

Mělo tu být i letní kino v provozu. V provozu asi bylo, ale tak před 10 lety. Minimálně.

 

187Celkový verdikt zní : V českých a slovenských krajích se NIKDY nelze spolehnout na počasí. Jelikož ani finančně nás to nepřišlo nejlevněji, bude nejlepší si pár tisíc přidat a opět zabrousit na jih Evropy. Nejlépe letecky. Tam je přece jenom větší šance trefit letní počasí.175

 

Byla to naše nejhnusnější dovolená.186                                                                                                                                      122                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     182                                    121slovensko pat (19)slovensko pat (23)Fotografie jsou vlastní produkce, takže si prosím, všimněte, jak je tam koncem července narváno. To hovoří za vše.

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky cestovani

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.